گوگل، اچ تی سی و لنوو در حال کار بر روی هدست های واقعیت مجازی با پلتفرم Daydream هستند

حدودا یک سال از معرفی Daydream، پلتفرم واقعیت مجازی گوگل میگذرد. این پلتفرم دارای پیش نیازهای مهمی از جمله نیازمند سخت افزارهای قوی و به روز است به همین دلیل در طول یک سال گذشته دستگاه های واقعیت مجازی چندان زیادی با پشتیبانی از Daydream وارد بازار نشده اند. اما گوگل قصد دارد تا این پلتفرم را به طور جدی توسعه دهد و گجت های بیشتری با پشتیبانی از این پلتفرم به تولید برسند. درست بعد از اینکه گوگل رسما اعلام کرد گلگسی اس 8 و اس 8 پلاس و همچنین پرچمدار بعدی ال جی ( احتمالا LG V30 ) از Daydream پشتیبانی خواهند کرد، این شرکت گفته است که در حال کار بر روی یک هدست واقعیت مجازی مستقل بر پایه ی Daydream است و استفاده از این هدست نیازی به گوشی هوشمند ندارد که چندین مزیت دارد.
قطعا استفاده از یک هدست واقعیت مجازی مستقل آسان تر است. دیگر مزیت این هدست ها، تجربه ی کاربری بهتر از فناوری واقعیت مجازی است چرا که کاملا برای واقعیت مجازی بهینه شده است از بهترین سنسور ها، لنز های با کیفیت و نمایشگر هایی با کیفیت بسیار بالا در آنها استفاده میشود که احتمالا از بهترین گوشی های هوشمند امروزی عملکرد بهتری دارند. همچنین با این نوع هدست ها، شارژ باتری گوشی کاربر نیز تخلیه نمیشود که خود نقطه ی قوت مهمی است.
در حال حاضر گوگل در حال طراحی نسخه ی مرحع این هدست واقعیت مجازی با همکاری کوالکام است. ضمن اینکه برخی دیگر از کمپانی ها نیز به دنبال تولید هدست واقعیت مجازی با سیستم عامل Daydream هستند. اچ تی سی و لنوو مذاکرات خود را برای این منظور با گوگل آغاز کرده اند و هدست های این دو کمپانی نیز اواخر سال 2017 وارد بازار خواهد شد. قیمت و مشخصات فنی این هدست ها هنوز مشخص نشده است.

ترجمه: سخت افزار